Aktualności

Inicjacje (DS, L10, pyt. 3)

Pytanie: Czy możesz powiedzieć coś na temat inicjacji, przechodzenia przez inicjacje, a następnie o tym, że podobne energie pokazują się ponownie na różnych poziomach spirali?

Odpowiedź: Umiłowany przyjacielu, już uczyniłeś to wszystko, co ma tu zostać powiedziane. Inicjacje to te doświadczenia, których nie możesz oficjalnie zaaranżować z wyprzedzeniem. Możesz się do czegoś zobowiązać, mieć intencję z tym związaną, oddanie przebudzeniu, uzdrowieniu i zrodzeniu Chrystusa. Następnie zaś pozostawiasz Duchowi Świętemu zajęcie się szczegółami. Szczegóły te stają się czasem: oknamidrzwiami, inicjacjami.

Użyjmy tu bardzo prostego przykładu. Wyobraź sobie kogoś, kto siedzi u stóp mistrza, ucząc się wielkiej sztuki głębokiej medytacji. Któregoś dnia mistrz mówi:

A tak przy okazji, potrzebuję, byś poleciał z Himalajów do Nowego Jorku, by dostarczyć pewien list. Czy zechciałbyś to uczynić?

Nie ma sprawy.

I uczeń bierze list, wsiada na pokład samolotu – po spędzeniu szesnastu lat w jaskini w Himalajach – i leci do Nowego Jorku. Oto czas inicjacji. Czy ów uczeń może oprzeć się na tym, czego się nauczył, aby móc trwać w pokoju w tym nowym świecie?

Głęboką prawdą jest, że proces, poprzez który pozwalasz sobie przebudzić się do rzeczywistości tego, że wniebowstąpienie już się dokonało, niesie cię poprzez spiralę czasu, poprzez wymiary i światy. I często będziesz powracał, by doświadczyć podobnych energii, jakich doświadczałeś wcześniej. Ale teraz już jesteś inny. Jesteś w stanie w większym stopniu objąć te pokazujące ci się energie. Inicjacja przejawia się w taki sposób, ponieważ stare energie, pokazujące ci się kiedyś, miały określony skutek i w pierwszej kolejności ukażą w twej świadomości stary skutek – w formie wspomnienia.

Inicjacja objawia się w taki oto sposób: czy rozpoznasz, że możesz wybrać inaczej, czy też pozwolisz staremu skojarzeniu, staremu  wspomnieniu narzucić ci sposób postrzegania i zachowania? Gdy o twoim wyborze decyduje stare wspomnienie, stary wzorzec reakcji, oznacza to, że twoja inicjacja się nie powiodła. A gdy nie zaliczysz egzaminu, musisz go powtórzyć.

Ale gdy na to spojrzysz i powiesz:

O, znowu pojawiły się te energie. W tym przypadku zwykłem być bardzo osądzający. Zwykłem uciekać. Ale tym razem zostanę. Będę oddychał. Użyję tego jako okazji, by nauczać jedynie Miłości, by szerzyć przebaczenie, jakakolwiek miałaby być ta lekcja. Ponieważ mam do dyspozycji więcej siebie, mogę bezpiecznie objąć to, co kiedyś mnie pokonało.

Być może nie rozgryziesz całego tematu. A może ci się uda – być może zamkniesz tę sprawę. A będziesz wiedział, że ją zamknąłeś, ponieważ gdy następnym razem pojawisz się znowu na tej spirali, a świat przedstawi ci tę starą energię, przejrzysz ją na wskroś. I nie będzie już absolutnie żadnych wzorców reakcji. Po prostu na to spojrzysz i powiesz:

Ach tak, byłem tu już kiedyś, a teraz jest to dla mnie nudne.

Nowy wzorzec po prostu cię poprowadzi – wzorzec przebaczenia, wzorzec Miłości, wzorzec trwania w pokoju, bez względu na to, co zdaje się czynić świat. Gdy ktoś dokonuje na ciebie projekcji, co kiedyś być może budziło w tobie lęk, to teraz – gdy pokazało się to na nowo, a ty zaliczyłeś swoją inicjację – po prostu siedzisz i patrzysz na wskroś urojenia świadomości, w którym trwa twój brat lub twoja siostra. I widzisz w nich Chrystusa, i w ciszy ich błogosławisz, by samemu otrzymać błogosławieństwo.

Istotą czasu są właśnie inicjacje. Czy czujesz, że wyczerpaliśmy temat?

– Tak, dziękuję. Koniec pytań.

To się okaże. Pamiętaj, umiłowany przyjacielu, jest w tobie takie miejsce, które już zawiera w sobie wszystkie odpowiedzi. Nastanie dzień, w którym zaufasz mu tak mocno, że już dłużej nie będziesz nawet zainteresowany spędzaniem czasu na zadawaniu mi pytań. Mówimy tu o pytaniach, które zadałbyś w swoim imieniu, nie takich, które miałyby pomóc innym.

Tak więc, na tym kończąc, pozwolimy waszym ciałom, by się nieco „rozerwały”, a następnie ponownie złożymy je w całość, i będziemy kontynuować.

Amen.

 

Copyright by Jayem
Tłumaczenie: Maria i Rafał Wereżyńscy
www.DrogaMistrzostwa.pl

Przejdź do tekstu Lekcji 10 Drogi serca.