Aktualności

Po warsztatach z Yumi w Warszawie

Wydarzenie z Yumi w dniach 18-21 stycznia 2020 r. zatytułowane Święte Zjednoczenie Boskiej Kobiecości i Boskiej Męskości, wraz z warsztatami pogłębiającymi pt.: „Święta Intymność”, było prawdziwym darem. Choć nie sposób opisać wszystkiego, co się wydarzyło – a działo się naprawdę wiele – to chcemy opowiedzieć przynajmniej o kilku sprawach, które nas najbardziej poruszyły.

Po pierwsze czuliśmy, że Yumi była naprawdę prowadzona przez Ducha podczas tego wydarzenia. Jej nauczanie demonstrowało piękne połączenie łagodności i mocy. Prezentowała tematy „niewygodne” i rzadko poruszane w tak odważny sposób na duchowych kursach. Niektóre zainicjowane procesy oczywiście wzbudziły w egotycznym umyśle opór, ale jak powiedziała Yumi, nie przybyła ona po to, by pozyskać miłość uczestników, ale by ich pobudzić do głębszego wejrzenia w siebie.

Wspólnie zagłębiliśmy się więc między innymi w eksplorowanie pięciu ludzkich strumieni energetycznych: gniewu, smutku, lęku, radości i energii seksualnej. Nie tylko dzieliśmy się przed sobą nawzajem, jaka jest nasza relacja z każdą z tych energii, ale pozwoliliśmy je sobie faktycznie poczuć, obnażyć, wyrazić, „przeoddychać” i puścić. Robiliśmy więc w pewnym sensie praktykę, o której mówi Jeszua w 6 Liście z Nowych Listów Jeszuy.

Częścią tej praktyki jest również nowe spojrzenie na energię seksualną jako Boską, twórczą, niewinną, życiową energię, bez której nic nie mogłoby zostać stworzone. Poprzez głębię oddechu oraz wypływający z niej ruch, taniec i dotyk uczestnicy warsztatów mogli otworzyć się na odczuwanie przepływu tej potężnej energii w całkowitej niewinności i bez osądu.

W podobny sposób – poprzez głęboki oddech, ruch, taniec oraz świadomość własnych uczuć – wszyscy mieli okazję skontaktować się głębiej z męskimi i kobiecymi aspektami ich własnej istoty, niezależnie od płci. Wspólnie doświadczaliśmy mocy łagodności, przyzwalania i przyjmowania charakterystycznych dla Boskiej kobiecości oraz wypływającej z nich mocy aktywności, dawania i tworzenia charakterystycznych dla Boskiej męskości. Integracja obu aspektów w tym procesie stawała się czymś zupełnie naturalnym i spontanicznym. Podczas sesji radykalnego wglądu poprzez zadawanie pytań i dzielenie się odpowiedziami z partnerem można było sobie również uświadomić własne percepcyjne wzorce i nawyki, które doprowadziły do większego stłumienia przejawiania męskiej lub żeńskiej energii w sobie.

Podczas warsztatów pogłębiających zatytułowanych Święta Intymność Yumi mówiła o prawdziwym znaczeniu intymności jako szczerym wejrzeniu w samego siebie, a następnie obnażeniu swego wnętrza przed drugą istotą (Intimacy = In-To-Me-See). Jednym z mocniejszych ćwiczeń podczas tych warsztatów była możliwość podzielenia się z partnerem ukrywanymi dotąd aspektami własnej duszy i zrozumienia, że dopiero poprzez absolutną uczciwość, transparentność i nieukrywanie się możemy doświadczyć naszej prawdziwej niewinności.

Dodatkową okazją do głębszego wejścia w siebie i odkrycia prawdziwego celu duszy była też dla wielu zainicjowana przez Yumi praktyka milczenia oraz lekkiego postu od zakończenia wieczornej sesji w niedzielę do początku porannej sesji w poniedziałek. Praktykę tę poprzedziliśmy ceremonią, podczas której wszyscy przyszliśmy ubrani na biało lub z jakimś białym akcentem w ubraniu, co miało symbolizować tzw. umysł początkującego, czyli otwarty umysł nieskażony uprzedzeniami i osądami.

Warsztaty te obfitowały w ćwiczenia i żywe doświadczanie wszystkiego, o czym mówiliśmy. Yumi na każdym kroku akcentowała wagę oddechu jako synonimu obecności i przepływu ducha w nas oraz ciągle przypominała o praktykowaniu cichej obecności jako podstawy i początku każdej nowej relacji, w jaką wchodzimy.

Z serca dziękujemy wszystkim uczestnikom za Waszą Obecność z nami w Warszawie, za odwagę spojrzenia w Siebie, za Przemianę, za spojrzenie na drugiego w świetle serca, poza projekcjami umysłu, i widzenie w nim jedynie światła, za śmiech i łzy, i przyjaźń, i prawdziwe rodzinne Spotkanie! Uwielbiamy te nasze spotkania i nieustannie poszerzającą się Rodzinę. To zaszczyt móc się z Wami połączyć i doświadczać głębi Siebie w coraz to nowych odsłonach i na nowych poziomach! DZIĘKUJEMY ZA KAŻDEGO Z WAS ! I oczywiście dziękujemy kochanej Yumi GraceStream za odpowiedzenie na nasze wezwanie i poddanie Duchowi w prowadzeniu tych warsztatów… To było ważne spotkanie i ważna praca, którą teraz niesiemy dalej i pogłębiamy we własnym życiu, w każdej chwili, tam, gdzie każdy z nas wzywany jest, by iść i nieść swoje światło. I choć fizycznie pozornie się rozstaliśmy, to w sercu wiemy, że jesteśmy połączeni i w każdej chwili mamy do siebie dostęp na poziomie serca, a światło każdego z nas szerzy się w naszej Pełni i Ją wzbogaca!

Z Miłością i Wdzięcznością za każdego z Was,

Maria i Rafał